Skratki, osad, reaktory – sprawdź jak działa Oczyszczalnia

Skratki, osad, reaktory – sprawdź jak działa Oczyszczalnia

Hydrosfera Józefów zaprasza na zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Józefowie. W sobotę 16 października będzie można dowiedzieć się jak działa obiekt, obejrzeć główną przepompownię ścieków, pomieszczenie skratek z kratą hakową, ciągi technologiczne i wnętrze reaktorów oraz prasę Buchera  odwadniającą osady ściekowe.

Oczyszczalnia ścieków w Józefowie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Z inicjatywy Miasta została zaprojektowana tak, aby zapewnić osiągnięcie lepszych parametrów ścieków oczyszczonych niż wymaga się Dyrektywami UE. Posiada tzw. trzeci stopień doczyszczenia. Przed odprowadzeniem do wód powierzchniowych ścieki oczyszczone są dezynfekowane promieniowaniem UV, co pozwala na zabicie 99,9% bakterii.

Obiekt jest celem licznych wizyt studyjnych z Polski i delegacji zagranicznych. O tym jak działa dowiadują się również najmłodsi podczas wycieczek szkolnych. Józefowska oczyszczalnia stała się przedmiotem licznych prac magisterskich na uczelniach technicznych.

16 października wizytę studyjną w oczyszczalni będą mogli odbyć wszyscy mieszkańcy Józefowa. Hydrosfera zaprosi ich na prezentacje multimedialną oraz zwiedzanie  maszyn i  urządzeń do oczyszczania ścieków.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo  i telefonicznie:  seretariat@hydrosfera-jozefow.pl   tel.22 780 06 40.  Ze względów organizacyjnych uczestnicy zostaną poproszeni o podanie imienia, nazwiska i nr telefonu. Godzina zwiedzania zostanie podana przy potwierdzeniu rejestracji.

Close Menu
Skip to content