Pamiętajmy o ochronie instalacji wodno-kanalizacyjnej w mroźne dni

Pamiętajmy o ochronie instalacji wodno-kanalizacyjnej w mroźne dni

pamiętaj o instalacji wod.-kan. w mroźne dni

Już czas aby zabezpieczyć naszą instalację przed niskimi temperaturami.

Zima to czas, gdy powinniśmy pomyśleć o ochronie naszej instalacji wodno-kanalizacyjnej przed niskimi temperaturami. Warto to zrobić, gdyż w ten sposób możemy uniknąć przykrych niespodzianek w postaci awarii.

Jak to zrobić?

Pierwsze na myśl przychodzi zapewne zabezpieczenie wodomierza. Tak, należy owinąć go grubą warstwą ciepłej tkaniny lub specjalnie do tego przewidzianym materiałem izolującym z poliuretanu.

Wodomierz to nie wszystko. 

Ważne jest też sprawdzenie szczelności okien i przewodów wentylacyjnych wszędzie tam, gdzie biegnie instalacja. Oczywiście w miejscach, w których temperatury mogą być niskie, takich jak piwnica czy poddasze, należy ocieplić same rury, aby mróz nie spowodował ich pęknięcia i co za tym idzie ich uszkodzenia. 

Co z instalacją z której nie korzystamy w zimie? 

Chrońmy też naszą infrastrukturę w budynkach niezamieszkałych, oraz tą, która służy nam np. do podlewania w lecie ogrodu. Opróżnijmy ją całkowicie z wody i zamknijmy do niej dopływ.

Na koniec pamiętajmy, aby wszelkie uszkodzenia i awarie niezwłocznie zgłaszać do Hydrosfery Józefów. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów:

607 048 814607 046 170 do godz. 15.00 

oraz 669 251 804 po godz. 15.00


Wymiana uszkodzonego wodomierza jest usługą płatną.

Close Menu
Skip to content