Dzielimy się wiedzą

Dzielimy się wiedzą

29 maja br. Stację Uzdatniania Wody w Józefowie odwiedzili przedstawiciele Przedsiębiorstw Wodociągowo-Kanalizacyjnych z pięciu miast Obwodu Rówieńskiego na Ukrainie.
Wizyta była elementem projektu finansowanego ze środków MSZ RP pn.: „Przygotowania samorządów Obwodu Rówieńskiego do realizacji inwestycji i zarządzania usługami komunalnymi w formule PPP”.
Pracownicy Hydrosfery przedstawili Gościom efekty budowy i modernizacji obiektów SUW oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej zrealizowane w ramach projektów współfinansowanych przez UE.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się technologia uzdatniania wody z wykorzystaniem filtrów ciśnieniowych oraz dezynfekcja wody przy pomocy lampy UV. Goście z Ukrainy jako pierwsi obejrzeli też instalację Symbio – biomonitoring jakości wody z wykorzystaniem małż słodkowodnych. Nowa instalacja SYMBIO od tygodnia służy do ciągłej kontroli jakości wody na józefowskiej SUW i stanowi doskonałe uzupełnienie badań technologicznych i laboratoryjnych.

Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy Goście z Ukrainy małże
Close Menu
Skip to content