Wizyta dzieci w Oczyszczalni

Wizyta dzieci w Oczyszczalni

W dniu 08.10.2021 r. gościliśmy na terenie oczyszczalni dzieci z sąsiadującego z naszym obiektem  przedszkola „Strumienie”. Celem wycieczki było poznanie procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wody i produktów odpadowych powstałych po tym procesie.

W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się o obiegu wody w przyrodzie, a także zwiedziły zakład i poznały poszczególne etapy oczyszczania ścieków. Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie.

Proces oczyszczania ścieków jest długotrwały i skomplikowany. Być może warto więc się zastanowić czy nie nadużywamy tego cennego skarbu.

Tak utrwalona w praktyczny sposób wiedza, na pewno pozostawi trwały ślad w pamięci najmłodszego pokoleniu.

Dziękujemy wychowawcom przedszkola za przybycie i wysłuchanie wraz z dziećmi krótkiego wykładu na temat procesów zachodzących na obiekcie jakim jest Oczyszczalnia ścieków bo jak wszyscy wiemy, że  czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…

Close Menu
Skip to content