Festiwal Otwarte Ogrody

Festiwal Otwarte Ogrody

„Oddajemy wodę naturze” pod takim hasłem, kolejny już raz  Hydrosfera Józefów pragnie się włączyć  w  obchody XI FESTIWALU OTWARTE OGRODY.

W  tym roku miejscem naszych spotkań będzie nowo wybudowana Oczyszczalnia Ścieków Józefów, która właśnie jest w trakcie rozruchu technologicznego. W latach poprzednich zapraszaliśmy naszych mieszkańców do zapoznania się z produkcją wody na Stacji Uzdatniania Wody, propagowaliśmy picie wody z kranu częstując wszystkich chętnych wodą z „kultowego saturatora” na Sąsiedzkich Śniadaniach. Teraz czas na dalszą edukację o ściekach i ich oczyszczaniu oraz bardzo ważnej RETENCJI. 

Mamy nadzieję, że wizyta na nowym obiekcie, zapoznanie z nowoczesną technologią oraz garść wiadomości o obiegu wody w przyrodzie będą dla wszystkich atrakcyjne w formie i treści. Postaramy się wszystkich przekonać dlaczego tak ważna jest Retencja i powrót wody do natury.

Zapraszamy w sobotę 8 czerwca w godzinach 12 -16. Spotykamy się na placu przy bramie OŚ od strony rzeki Świder (ul. Jarosławska 35). Zapewniamy zwiedzanie oczyszczalni w grupach 20 os. o każdej pełnej godzinie (wejście na teren oczyszczalni o godzinie 1200, 1300, 1400, 1500). Dla dzieci zapewniamy kolorowanki o tematyce ekologicznej i balony. Wszystkich poczęstujemy smaczną, gazowaną  wodą  z saturatora, z sokiem lub bez.  

Aby zwiedzanie przebiegało sprawnie zachęcamy do zgłaszania się do nas z informacją, o której godzinie chcielibyście Państwo nas odwiedzić. Czekamy na zgłoszenia pod adresem sekretariat@hydrosfera-jozefow.pl – dzięki temu zorientujemy się jakie jest zainteresowanie naszą akcją i będziemy mogli odpowiednio rozplanować grupy zwiedzających. 

Zwracamy uwagę, że przed wejściem na teren Oczyszczalni Ścieków (względy bezpieczeństwa) konieczne będzie okazanie dowolnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.  

XI Festiwal Otwarte Ogrody – Zaproszenie

                                                                                               Serdecznie zapraszamy

wnętrze oczyszczalni oczyszczalnia ścieków Józefów
Close Menu
Skip to content